گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

سفر استاندار المثنی عراق به اصفهان

"احمد منفی جوده" استاندار المثنی عراق روز چهارشنبه 6 شهریور ماه سال جاری در دیدار با استاندار اصفهان اظهار داشت: المثنی، دومین استان عراق از نظر مساحت است و ظرفیت های بسیاری در بخش های مختلف از جمله صنعت نفت و پتروشیمی و کشاورزی دارد و در طرح های دولتی و سرمایه گذاری خود از فعالان اصفهانی استقبال می کند.

استاندار المثنی عراق با بیان این که ظرفیت استخراج نفت در این استان 8.5 میلیارد بشکه است، اظهار داشت: این خطه در کشت گندم و خیار در عراق شهرت دارد و امیدواریم شرکت ها و سرمایه گذاری ایرانی و اصفهانی در طرح های ما مشارکت داشته باشند.

وی به پیشینه تاریخی، صنعتی، پزشکی و فناوری اصفهان اشاره و تصریح کرد: وجود همه این ویژگی ها و شاخص های برتر در یک استان، ارزش بالایی دارد.

استاندار المثنی با تاکید بر برادری و وفاق بین ملت ایران و عراق، خاطرنشان کرد: ایران، نخستین دولتی بود که در زمان تجاوز داعش در سال ۲۰۱۴، وارد شد و خون شهیدان آنها با شهدای ما یکی شده است.

وی با بیان اینکه این برادری ایرانیان را باید در تاریخ ثبت کرد، گفت: داعش دشمن اهل بیت بود و مراجع تقلید را به شهادت می رساند زیرا از امام علی(ع) کینه دارند.

استاندار اصفهان در این دیدار اظهار داشت: ما احساس جدایی با عراقی ها نداریم زیرا همه مسلمان هستیم و این ۲ملت سابقه دیرینه ای با هم دارند.

عباس رضایی افزود: هشت سال جنگ برهه ای از تاریخ بود که گذشت اما امروز محور برادری و اخوت، سرلوحه ارتباط ما با عراق است.

وی با اشاره به توانایی ها و ظرفیت های اصفهان گفت: بزرگترین کارخانه های کشور از جمله فولاد و سیمان در این خطه است و شرکت های دانش بنیان زیادی با نوآوری در انواع صنایع در آن فعال هستند.

وی با بیان اینکه اصفهان، مقصد همه گردشگران دنیاست، افزود: پیشنهاد می کنم که تورهای گردشگری عراق به اصفهان سفر کنند تا زمینه ارتباط بیشتری باهم فراهم شود.

رضایی تاکید کرد: صنعتگران، کشاورزان و نخبگان اصفهانی می توانند تجربه های خود در زمینه های مختلف مانند کشت گلخانه ای، کاهش مصرف آب و بهره وری بالا، شیلات، پزشکی و پرورش انواع دام و طیور در اختیار استان المثنی قرار دهند.

استاندار المثنی عراق همراه با هیاتی از فعالان اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و علمی به اصفهان سفر کرد و به گفت و گو و تبادل نظر با مسئولان دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی این استان پرداختند.


١٢:٢٧ - 1398/06/06    /    شماره : ٥٩٢٤١٥    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران