گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

سفر معاون محترم امور اداری و مالی وزارت امور خارجه به مناسبت بزرگداشت روز اصفهان

محمدتقی صابری که به عنوان مهمان ویژه و به دعوت شهردار محترم اصفهان در مراسم بزرگداشت روز اصفهان شرکت نموده بود، ضمن دیدار با مقامات شهری و استانی پیام وزیر امور خارجه را به مردم و مسئولان اصفهان ابلاغ نمود.

معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه در مراسم نکوداشت روز اصفهان که در مهمانسرای عباسی برگزاری شد اظهار کرد: در این مراسم به طور رسمی سلام وزیر امور خارجه، دکتر ظریف را به مناسبت بزرگداشت روز اصفهان به مردم شریف و مسئولان این کلانشهر ابلاغ می‌کنم.وی افزود: برای من باعث خوشبختی است که در آیین نکوداشت شهری شرکت می‌کنم که جزء پیشگامان هنر، فرهنگ و تمدن یک ملت است.

معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه تصریح کرد: مردم میهمان نواز و فرهیخته این شهر کهن در طول تاریخ همواره کوشیده اند تا خالق آثاری متفاوت، تازه و ناب باشند.صابری با بیان اینکه ثمره این تلاش های نوآورانه و خستگی ناپذیر خلق مکاتب علمی ملی و حتی بین المللی است، اظهار کرد: اصفهان در زمینه معماری، هنر، فرش، شعر و صنایع دستی خوش درخشیده و اینها نمونه ای از هنرهای فاخر است که گواه خلاقیت اصفهان است.

وی تأکید کرد: اصفهان از ابعاد مختلف اقتصادی از جمله صنعت و کشاورزی دارای ظرفیت های بی شماری است و قطب مهم هنر، صنعت، گردشگری، صنایع دستی و چهاراه ارتباطی ایران پهناور است.

معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه با بیان اینکه اصفهان با داشتن یک سوم صنایع دستی ثبت شده در جهان، مشهور به شهر جهانی صنایع دستی است، گفت: در مسیر تحولات تاریخی، اصفهان همواره جزء پیشتازان تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوده است.صابری با تأکید بر اینکه اصفهان در سه دوره مهم تاریخی ایران، پایتخت کشور و همواره نقش آفرین بوده است، افزود: در نهضت مشروطه، پیشتازی در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس اصفهان بهترین فرزندان خود را برای حفظ کیان این سرزمین تقدیم کرده است.

معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه افزود: بزرگداشت روز اصفهان برای معرفی چنین گنجینه ارزشمندی از آثار تاریخی، فرهنگی، هنری و شناساندن خلاقیت های فرهنگی در این محدوده جغرافیایی و نشان دادن هم زیستی مسالمت آمیز ادیان مختلف نشان دهنده افق های روشن در اصفهان است و همه این‌ها حاصل سرمایه‌های ارزشمند انسانی این شهر و دیار است.

وی گفت: ضمن تبریک به مدیریت شهری اصفهان و تمام دست اندرکاران برگزاری این رویداد باشکوه، مایل هستم تأکید کنم وزارت امور خارجه ایران با تقویت دفاتر نمایندگی خود در مراکز استان های کشور به خصوص اصفهان در راستای حمایت از تقویت و توسعه روابط دیپلماسی شهری در کنار مسئولان و شهروندان اصفهان در رشد و پیشرفت آوازه اصفهان مشارکت فعال خواهد داشت.

معاون اداری و مالی وزارت خارجه در ادامه برنامه های خود در سفر به اصفهان، در دیدار با سرپرست استانداری عنوان کرد: توجه ویژه به دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان اصفهان بعنوان یک رکن از ضروریات است. وی توسعه و تجهیز فرودگاه بین المللی اصفهان و تکمیل ورودی و اصلاح مسیر فرودگاه را بسیار لازم و ضروری برشمرد و افزود: دیدگاه گردشگران خارجی در بدو ورود به اصفهان با امکانات فرودگاه کلید می خورد و این موضوع با هماهنگی های بین دستگاهی رفع خواهد شد.

معاون اداری و مالی وزارت خارجه با بیان اینکه باید ظرفیت های اصفهان معرفی گردد، افزود: باید گردشگران به این شهر سفر کنند تا بتوانند عمق فزهنگ و تمدن آن را درک کنند. صابری به سامانه صدور روادید الکترونیکی وزارت خارجه اشاره کرد و افزود: ایران جزو معدود کشورها در این خصوص است و در بیش از ۱۹۰ کشور دنیا می توانند از طریق اینترنت برای روادید ثبت نام نمایند و در وقت و هزینه صرفه جویی می گردد.

جناب آقای صابری، ضمن بازدید از نمایندگی وزارت امور خارجه؛ تاکید کرد: دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان اصفهان یک رکن است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه اظهار داشت: وزارت امور خارجه با تقویت دفاتر نمایندگی خود در مراکز استان‌های کشور به خصوص اصفهان در راستای حمایت از تقویت و توسعه روابط دیپلماسی شهری در کنار مسئولان و شهروندان اصفهان در رشد و پیشرفت آوازه اصفهان مشارکت فعال خواهد داشت.


١١:٥٣ - 1397/09/17    /    شماره : ٥٤٨٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران