گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با فرماندار و رؤسای ادارات شهرضا

در این دیدار که روز پنج شنبه 29 آذر ماه سال جاری در محل فرمانداری شهرضا برگزار گردید، علیرضا سالاریان رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با علی اصغر رفیعی نژاد، فرماندار محترم شهرضا و جمعی از روسای ادارت آن شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.

سالاریان در این دیدار اظهار داشت: اشتراک گذاری اطلاعات شهرستان شهرضا از طریق اینترنت و فضای مجازی می تواند به معرفی هرچه بهتر این شهر در سطح ملی و فراملی کمک کند. وی با اشاره به ضعف بازاریابی در کشور و لزوم شناسایی نیاز مشتری در بازار های خارجی برای افزایش صادرات محصول تصریح کرد: باید در این زمینه بازار یاب های مجرب و مسلط به زبان کشور های هدف، برای توسعه تولیدات و صادرات به کشور های دیگر تربیت شوند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان بیان داشت: شرکت های خصوصی در راستای بسته بندی و مناسب سازی محصولات برای صادرات اقدام نمایند. باید بیش از پیش به موضوع گردشگری توجه کرده و پتانسیل های نهفته شهرضا شکوفا گردد. وی افزود، با وجه به راه اندازی پرتال سرمایه گذاری در استان، باید پروژه های شهری جهت جذب سرمایه گذار در این پرتال ثبت شوند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان افزود: در تلاشیم تا ظرفیت های همه شهرستان های استان را در سطح ملی معرفی کرده و این کار را به صورت پایلوت از شهرضا آغاز کرده ایم.

فرماندار شهرستان شهرضا نیز با اشاره به شهرت این شهر از نظر علمی، فرهنگی و هنری گفت: شهرضا به عنوان یونانچه ایران موقعیت تجاری خاصی نیز داشته و قطب اقتصادی استان های کهکیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، یزد و فارس بوده و وجود ساختمان های قدیمی نشان از این موضوع دارند.

علی اصغر رفیعی نژاد تصریح کرد: از ساده ترین سبک زندگی یعنی زندگی عشایری تا بزرگ ترین شهرک صنعتی شیمیایی کشور در این شهرستان موجود بوده و امکان ارتباط با شهر های مطرح جهان را فراهم کرده است. ۳۵۰ اثر تاریخی در شهرضا وجود داشته که نیازمند ساماندهی و توجه است. سفال شهرضا خاک و طرح منحصر به فرد و ویژه داشته که درصورت ساماندهی مناسب صادرات آن در سطح بین الملل ممکن است.محصولات کشاورزی و به ویژه انار شهرضا به دلیل دارا بودن مقدار زیادی قند، خوشمزه ترین انار کشور است.وی ضمن معرفی صنایع دستی روستا ها، فرهنگ و ادب غنی این شهرستان گفت: می طلبد تا برای استفاده مطلوب از ظرفیت های شهرضا بخش خصوصی وارد عمل شده و بخش دولتی نیز همیار، همراه و شتاب دهنده فعالیت های بخش خصوصی باشد.

 


١٠:٢٣ - 1397/09/29    /    شماره : ٥٥١٤٨٩    /    تعداد نمایش : ١٦خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران