گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس نمایندگی‌ وزارت امور خارجه با اسقف اعظم و اعضای شورای خلیفه گری ارامنه به مناسبت سال نو میلادی

به مناسبت میلاد حضرت مسیح و شروع سال نو میلادی آقای سالاریان رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان به همراه کارشناسان نمایندگی در تاریخ چهارشنبه 19 دیماه 1397 با  آقای سیپان کاشجیان اسقف اعظم شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب کشور دیدار نمودند. در این دیدار که در محل کلیسای وانک در منطقه جلفای اصفهان برگزار گردید و رئیس و اعضای شورای خلیفه گری نیز حضور داشتند، آقای سالاریان ضمن تبریک سال نومیلادی به جناب اسقف، اعضای شورای خلیفه گری و‌ هموطنان مسیحی  مقیم اصفهان به روابط خوب و زندگی مسالمت آمیز مسلمانان و ارامنه در کنار یکدیگر با سابقه بیش از 400 سال اشاره نمودند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بخش دیگر سخنان خود به ویژگی های تاریخی و‌ گردشگری منطقه جلفا اشاره نمودند و اینکه جاذبه های این منطقه موجب شده تا جلفا به یک سایت گردشگری جذاب در اصفهان تبدیل شود و اکثر هیات‌های خارجی که به اصفهان می‌آیند بسیار علاقه مند به بازدید از منطقه جلفا هستند و از همزیستی خوب مذاهب مختلف در اصفهان مطلع می شوند. در این جلسه بر حفظ و توسعه آثار تاریخی و زیرساختهای گردشگری در این منطقه برای جذب بیشتر گردشگران تأکید شد و پیشنهاد گردید که پروژه هایی بعنوان زمینه های سرمایه گذاری تعریف و جهت معرفی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه گردد. همچنین بر توسعه همکاری های فرهنگی و دیپلماسی شهری اصفهان با حضور نمایندگان ارامنه و مشارکت آنها در برگزاری برنامه های فرهنگی تأکید شد.
اسقف اعظم نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رییس و اعضای نمایندگی، توسعه همکاری های طرفین را بسیار حائز اهمیت برشمردند و از پیشنهادات ارائه شده درخصوص موضوعات مختلف استقبال نمودند. ایشان همچنین از توجه رئیس نمایندگی به ارتقای ظرفیت های گردشگری اصفهان و منطقه جلفای اصفهان تشکر و قدردانی نمودند.


٠٨:١٧ - 1397/10/20    /    شماره : ٥٥٢٨٢٤    /    تعداد نمایش : ١٩خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران