گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان در دیدار نوروزی با اصحاب رسانه استان، اقدامات صورت گرفته نمایندگی در سال 1397، در خصوص موضوعات مختلف روابط اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، دانشگاهی و کنسولی را تشریح نمودند.

آقای سالاریان در مورد تقویت روابط با خواهر خوانده ها، با اشاره به بیستمین سالگرد خواهرخواندگی اصفهان و سن پترزبورگ و نیز توسعه روابط دو طرف، به نامه اخیر استاندار سن پترزبورگ و پیشنهادات طرف روسی برای توسعه روابط پرداخت. وی در تشریح مزایای روابط خواهر خواندگی برای اصفهان تصریح کرد:اصفهان به عنوان یک شهر بین المللی باید حداقل با 40 تا 50 شهر مطرح دنیا خواهرخوانده باشد و خواهرخواندگی با این تعداد از شهرهای دنیا به اعتبار جهانی اصفهان خواهد افزود ایشان ضمن اشاره به برگزاری بزرگدلشت روز اصفهان در اول آذرماه ۹۷با حضور نمایندگان شهرهای خواهر خوانده، خاطر نشان کرد: در بحث روابط خواهرخواندگی نباید صرفا نگاه فرهنگی داشت بلکه باتوجه به صنعتی بودن استان، ابزارها و اهداف اقتصادی نیز باید در دستور کار روابط خارجی قرار گیرند. وی اضافه کرد: برای امضای قرارداد خواهرخواندگی با چند شهر دیگر نیز اقداماتی در دست پیگیری است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با اشاره به اهمیت سفرهای خارجی مقامات استانی در شناخته تر شدن اصفهان برای جهانیان، به اقدامات انجام شده در این راستا و نیز سفر متقابل هیئت های خارجی پرداخت.

آقای سالاریان پیرامون مهمترین فعالیت های دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه اصفهان در سال ۹۷، موضوع پیشنهاد تشکیل شورای روابط بین الملل استان خدمت استاندار محترم اصفهان ارائه و با تایید ایشان جلسات شورا به ریاست استاندار محترم برگزارشده است

در بخش روابط اقتصادی و همکاری با بخش خصوصی ضمن اشاره به تعامل سازنده نمایندگی وزارت امورخارجه با اتاق بازرگانی اصفهان در سال گذشته، به مواردی از جمله نشست های مشترک مسئولان اتاق بازرگانی و نمایندگی وزارت امور خارجه، هماهنگی سفر هیئت های بازرگانی به اصفهان، مشارکت فعال در همایش های اتاق و نیز هماهنگی سفرهای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی به کشورهای مختلف اشاره نمود.

در بخش همکار های دانشگاهی، ایشان با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه های اصفهان بالاخص دانشگاه اصفهان، صنعتی، علوم پزشکی و هنر از ایجاد کنسرسیوم همکاری های بین المللی دانشگاه ها در استان استقبال نموده و آن را زمینه ساز ارتقای فعالیت های بین المللی دانشگاه ها برشمرد.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بحث گردشگری استان، مشارکت فعال نمایندگی در کارگروه های گردشگری استان از جمله شورای راهبری گردشگری و صنایع دستی، مسئولیت کمیته بین الملل شورای مذکور، و انجام اقدامات لازم جهت معرفی نمایشگاه گردشگری اصفهان به طرف های خارجی که قرار است 28 خردادماه سال جاری برگزار شود را خاطر نشان نموده و نیز اقداماتی از قبیل معرفی شرکت های فعال به طرف های خارجی، هماهنگی سفر هیئت تورگردانان روسی و فرانسوی به اصفهان و نیز تدارک سفر سایر هیئت ها از جمله هیئت های چینی را یادآور شد.

آقای سالاریان در بخش گردشگری وصنایع دستی استان ضمن تاکید بر اهمیت و‌مزیت استان در این زمینه افزود: شهرستان های استان اصفهان ظرفیت های زیادی در زمینه های گردشگری و صنایع دستی دارند، این ظرفیت ها ممکن است در سطح استان و‌کشوری شناخته و معرفی شوند، اما در سطح بین المللی شناخت چندانی نسبت به آنها وجود ندارد. بنابراین لازم است، این ظرفیت ها درسطوح مختلف کشوری و بین الملل منعکس شوند

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان در تشریح فعالیت های بخش کنسولی نیز به صدور ویزای فرودگاهی برای گردشگران خارجی در فرودگاه شهید بهشتی اشاره نمود و خاطر نشان کرد هرچند میزان صدور ویزا افزایش نداشته است اما باید توجه داشت که بسیاری از گردشگرانی که به اصفهان سفر می کنند ویزای خود را در سفارتخانه ها و کنسولگری کشورمان در خارج از کشور دریافت نموده و یا پس از عزیمت به تهران به اصفهان سفر می کنند. ایشان با تشریح فعالیت های بخش تایید اسناد نمایندگی به تایید بیش از 34000 هزار سند در سال 1397 اشاره کرد که افزایش 6000 سند نسبت به سال 96 داشته است. علاوه بر مراجعات پرشمار بخش تایید اسناد، روزانه بطورمتوسط پاسخگوی بیش از 50 مورد مراجعات شهروندان اصفهانی و نیز ساکنان شهرها و برخی استان های مجاور برای انجام امور کنسولی اعم از دانشجویی، امور بستگان درخارج، به این دفتر مراجعه می کنند و بطور کلی فعالیت بخش کنسولی به گونه ای است که نیازی به مراجعه شهروندان به وزارت امورخارجه در تهران نمی باشد

در پایان جلسه به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.

 


٠٨:٣٦ - 1398/01/23    /    شماره : ٥٦٥٦٤٣    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران