گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با آقای گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان

ملاقات رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با آقای گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان

به‌منظور تنظیم چارچوب روابط کاری نمایندگی با هیأت رئیسه جدید اتاق بازرگانی اصفهان که در انتخابات اخیر برگزیده‌شده‌اند، آقای سالاریان، رئیس نمایندگی وزارت خارجه در اصفهان به همراه کارشناسان اقتصادی نمایندگی روز شنبه 31 فروردین 1398 با آقای گلشیرازی، رئیس جدید اتاق بازرگانی اصفهان در محل اتاق ملاقات و گفتگو نمود. اهم مطالب طرح‌شده در جلسه مذکور عبارت بود از:
آقای سالاریان:
- * تشریح وظایف نمایندگی وزارت خارجه در اصفهان و زمینه‌های همکاری با اتاق بازرگانی.
- * اشاره به تشکیل شورای امور بین‌الملل استان جهت تنظیم روابط خارجی استان و بهره‌برداری بهتر از سفر هیأتهای خارجی به اصفهان و متقابلاً سفرهیأتهای اقتصادی استان به خارج از کشور
- * ضرورت توجه به اولویت‌های استان ازجمله گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری
- * امکان دعوت از مقامات وزارت امور خارجه و سفرای ایران در خارج از کشور به اصفهان جهت برگزاری کارگاه‌ها و جلسات کاری مشترک اتاق با ایشان از طریق نمایندگی
- * ضرورت تعیین کشورهای هدف و تنظیم برنامه‌های کاری در مورد آن‌ها
- * پیشنهاد برگزاری جلسات منظم دوره‌ای با اتاق بازرگانی و در صورت ضرورت با حضور سایر دستگاه‌ها جهت مرور اقدامات انجام‌شده و بررسی و تنظیم برنامه‌های آینده.
 
 
آقای گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:
- * ما دفتر وزارت خارجه در اصفهان را به‌عنوان بخشی از سازمان خود تلقی می‌کنیم و متقابلاً اتاق بازرگانی نیز آمادگی دارد به‌عنوان یک واحد پشتیبانی از برنامه‌های نمایندگی حمایت نماید.
- * لازم است باهم فکری هم کشورهای هدف صادراتی را تعیین و برنامه‌هایی برای همکاری، اعزام و پذیرش هیأتها از آن کشورها تنظیم و اجرا نماییم.
- * اتاق بازرگانی ترجیح می‌دهد که یا رأساً هیئت‌هایی تخصصی و بازرگانی به دیگر کشورها اعزام نماید و یا اینکه اگر قرار است هیأتی به‌صورت ترکیبی اعزام شود، برنامه‌های اتاق بایستی مشخص و مستقل از هیأت باشد که بتوان از این سفرها نتیجه گرفت.
- * برنامه اصلی ما در اتاق بازرگانی در دوره جدید متمرکز در برنامه‌های بین‌المللی است و براین اساس علاقه و پیگیری‌های شما برای ما بسیار ارزشمنداست و آماده همکاری هستیم
- * برای نتیجه‌بخش بودن فعالیت‌ها لازم است که نمایندگان دستگاه‌های استانی و شهری با اتاق همراهی نمایند و امیدواریم که در چارچوب شورای امور بین‌الملل استان به این هدف برسیم و دیگر بخش‌ها با مسائل و مشکلات بخش‌های خصوصی بیشتر آشنا شده و همراهی نمایند.
 


٠٩:٠٤ - 1398/02/01    /    شماره : ٥٦٨٤٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٠خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران