گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

سفر سفير فدراسيون روسيه به اصفهان

استاندار اصفهان در دیدار با سفیر روسیه که در روز یکم مرداد ماه سال جاری در استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: روابط اصفهان و شهرهای مختلف روسیه به ویژه سن پترزبورگ باید بیشتر جنبه عملیاتی و اجرایی پیدا کند.

وی افزود: در سالهای اخیر روابط متنوع هر دو کشور به ویژه بین اصفهان و سن پترزبورگ افزایش یافته است، اما این ارتباطات باید افزون بر گذشته جنبه عملی و اجرایی داشته باشد و منفعت آن محسوس تر شود.

رضایی خاطرنشان کرد: روابط نباید به صرف نوشته شدن بر روی کاغذ خلاصه شود، بلکه مشاهده نتایج و نمودهای آن ضروری است.

استاندار اصفهان با تاکید بر بیشتر شدن مراودات به خصوص در بخش گردشگری، تصریح کرد: ارتقای این بخش سبب روابط عمیق تر، پایدارتر و بهتر مردم دو کشور خواهد شد و لازمه این امر تفاهمنامه های دوجانبه میان طرف های مقابل است.وی پیوند کشورهای ایران و روسیه در بخش سیاسی را مطلوب خواند و ادامه داد: در سایر بخش ها نیز می توان با برنامه ریزی مناسب شاهد ارتقا و توسعه ارتباطات باشیم.

رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان در این جلسه بر علاقمندی تجار و بازرگانان این خطه برای افزایش مبادلات بین دو کشور اشاره کرد و افزود: پیش تر طرح هایی به ارزش حدود ۱۰میلیارد دلار برای سرمایه گذاری روسیه در ایران تعریف شد و این موارد را می توان عملیاتی کرد.گلشیرازی تصریح کرد: پروازهای مستقیم بین اصفهان و شهرهای مختلف روسیه، کشت و کار گلخانه ای، واردات غله و گوشت از آن کشور و صادرات صیفی جات به کشور یاد شده می تواند مقوله های مناسب و مورد علاقه دو طرف باشد.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری در تجارت و اقتصاد امروز تصریح کرد: تورهای گردشگری ایرانی و روسی باید با تسهیلات بهتری راهی کشورهای همدیگر شوند و این امر نیامند همکاری بیشتر است.

سفیر روسیه نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: دو کشور در زمینه های متعدد با یکدیگر همکاری می کنند و این مراودات با برنامه ریزی بهتر می تواند گسترش یابد.وی اضافه کرد: ایران و روسیه و بویژه اصفهان و سن پترزبورگ از جنبه گردشگری غنی هستند و برای حضور گردشگران در هر دو منطقه باید تلاش کرد.

سفیر روسیه در ایران به برنامه های مشترک و نشست های علمی و اقتصادی دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد که همایش های فیمابین به صورت منظم تر و در ابعاد وسیعتر برگزار شود.

جاگاریان به ضرورت پیگیری نتایج دیدار و نشست های قبلی میان مقامات اصفهان و سن پترزبورگ اشاره کرد و گفت: پیگیر این موضوع خواهم بود تا مراودات آینده با شرایط مطلوبتری انجام گیرد.

سفیر روسیه همچنین از برگزاری اجلاس مشترک دانشگاه های اصلی ایران و کشورش در آینده نزدیک در یکی از شهرهای این کشور خبر داد.

شایان ذکر است شهرهای اصفهان و سن پترزبورگ روسیه تفاهمنامه خواهرخواندگی امضاء کرده اند.


١٢:٢٣ - 1398/05/01    /    شماره : ٥٩٢٤١٤    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران