امروز جمعه  ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۲۴- ۱۳:۰۱ - مشاهده: ۱۱۹

سفر سفیر فرانسه به اصفهان

سفر سفیر فرانسه به اصفهان

فیلیپ تیه بو در دیدار با عباس رضایی استاندار اصفهان، اظهار داشت: تردیدی در وجود امنیت و آرامش در اصفهان نیست و مایه فخر و مباهات است که به اصفهان نصف جهان سفر کرده‌ام و با استاندار شهر فرهنگ و هنر دیدار می‌کنم. سفیر فرانسه در ایران گفت: معتقدیم فضای تحریم‌ها به نادرستی شکل گرفته است و همچنان نیز مایل به گفتگو‌های ادامه‌دار در این خصوص هستیم و امیدواریم روابط اقتصادی، فرهنگی و ... بین ایران، فرانسه و دیگر کشورها، روز به روز پویاتر شود. وی ادامه داد: زمینه‌های توسعه همکاری اصفهان و فرانسه را بررسی می‌کنم و بر همین مبنا توسعه همکاری‌های دانشگاهی و دیگر فعالیت‌های مشترک را در دستور کار قرار می‌دهم چراکه اهمیت و اولویت‌های همکاری در استوارنامه من ذکر شده است. سفیر فرانسه در ایران تاکید کرد: در ماه‌های گذشته سعی داشتیم تا تنش‌ها را کاهش دهیم و تحریم‌ها رفع شوند و همچنان نیز مایل به گفتگو‌های ادامه دار در این خصوص هستیم و امیدواریم روابط اقتصادی، فرهنگی و ... بین ایران، فرانسه و دیگر کشورها، روز به روز پویاتر شود.

استاندار اصفهان نیز در دیدار با سفیر فرانسه در ایران به بیان ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت، گردشگری و دانشگاهی پرداخت و تأکید کرد اصفهان تاریخی، توریستی و فرهنگی است و این ظرفیت‌ها می‌تواند روابط دوجانبه ای را به شهرهای فرانسه در پی داشته باشد.همچنین تسهیل در ارائه روادید از سوی فرانسه مورد تأکید استاندار اصفهان قرار گرفت.رضایی تصریح کرد: اگر فرانسه آماده باشد چند طرح مهم مانند فرودگاه، قطار سریع‌السیر و آبرسانی برای سرمایه‌گذاری داریم که کارهای مطالعاتی و کارشناسی آن‌ها انجام شده است.

شهردار اصفهان نیز در دیدار سفیر فرانسه در ایران به ظرفیت های مشترک اصفهان و فرانسه در حوزه میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: قبرستانی مهم در فرانسه مشابه مجموعه تخت فولاد اصفهان در این کشور وجود دارد. بین آثار فرهنگی و میراثی اصفهان و پاریس 5 نقطه مشابه وجود دارد و این می‌تواند سرآغاز گفت و گوهای بیشتر بین ما باشد.وی ادامه داد: به دلیل این سطح تعاملات و تجربیات مشترک، می‌توان با همکاری انجمن دوستی ایران و فرانسه و شهرداری پاریس، برنامه‌های هفته فرهنگی پاریس را در اصفهان برگزار کرد. شهر اصفهان آمادگی دارد با همکاری سفارت ایران این رویداد را در قالب طرح اصفهان 2020 که در حوزه گردشگری است، اجرا کند.

فیلیپ تیه بو، سفیر فرانسه در ایران، اصفهان را شهری با جوهره تمدنی و فرهنگی غنی در دنیا دانست و با توصیف اصفهان با عنوان «نصف جهان» اظهار کرد: این شهر جزء میراث یونسکو است. وی به آمادگی فرانسه برای توسعه همکاری‌های دانشگاهی با اصفهان تاکید کرد و اعلام کرد: احتمالا گروه توسعه فرهنگی و علمی سفارت فرانسه در ایران برای افزایش تعاملات در این زمینه به زودی به اصفهان سفر می‌کنند.سفیر فرانسه در ایران تصریح کرد: شبکه قوی و با کیفیت دانشگاهی در اصفهان وجود دارد و ما هم بورسیه‌هایی با توجه به این ظرفیت اصفهان داریم و هر سال 45 دانشجوی دکتری از این طریق پذیرش می‌کنیم که چندین نفر این دانشجویان از میان دانشجویان اصفهانی بوده اند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما